پوکه معدنی

بررسی پوکه معدنی قروه :

پوکه ی معدنی قروه دانه های ریز و درشت سنگ مانند بوده که در اثر فعالیت آتشفشان به وجود می آید.مواد مذابی که از دل زمین بر روی سطح زمین می آیند بر اثر سرد شدن تشکیل پوکه ی معدنی می دهند.

با نگاه به ظاهر پوکه ها حباب هایی را بر روی آن مشاهده خواهید کرد که این حباب ها ناشی از سرد شدن همان مواد مذاب است که ابتدا حرارت بالایی داشته اند و طی سرد شدن و از بین رفتن دمایشان به سوراخ هایی تبدیل شده اند.به عبارت ساده تر می توان گفت که این پوکه همان سنگ آتش فشانی است که وزن کمی دارد و دارای سوراخ هایی بر روی خود است.البته باید این مطلب را یادآور شد که مواد حاصل از فعالیت آتشفشان تنها پوکه نیست و شامل تولید اسکوریا و دیاتومیت های رسوبی نیز می باشد.

نام علمی و لاتین این دانه های ریز و درشت پومیس (Pumice) می باشد.

این مواد معدنی را می توان فقط در مناطقی که قبلا آتشفشان بوده است پیدا کرد و از آن جا استخراج نمود.

به دلیل وزن بسیار کم و در مقابل استحکام و مقاومت بالایی که پوکه دارد ، از آن در ساخت و سازهای ساختمانی به کار گرفته می شود.

در ادامه ی بحث شما را بیشتر با کاربردهای پوکه و انواع آن آشنا کرده و ویژگی های هر کدام را مختصر شرح خواهیم داد.

پوکه معدنی

کاربردهای پوکه ی معدنی قروه :

استفاده از پوکه ی معدنی به 273 سال قبل از میلاد مسیح در روم باستان بر می گردد که از آن در مواد زیادی به کار گرفته می شده است.

پوکه ی معدنی قروه به دلیل وزن کم نسبت به شن و ماسه و نیز مقاومت بالایش همان گونه که در بالا ذکر شد ، برای ساخت و ساز ساختمانی بیشتر استفاده می شود.

از پوکه در ساخت سقف و شیب بندی کف ساختمان ها به کار می رود.همچنین در موارد بسیاری دیگر هم چون : در ساخت بلوک های مخصوص سقف و دیوار ، در انواع بتن ، جهت مقاوم بندی ، سبک سازی سازه ها ، برای تصفیه ی آب و حتی در کشاورزی برای بستر سازی ، قلمه زنی ، افزایش رشد گیاهان و به جای کود و برای ترک نخورن خاک استفاده می شود.

به دلیل داشتن سطح متخلخلش برای عایق بندی بسیار عالی می باشد و هم می توان عایق حرارت باشد و هم عایق صدا و برای مکان هایی که شلوغ و پر سر و صدا هستند ، با قرار دادنش درون بلوک های دیوار و سقف از ورود صداهای اضافی بیرون از ساختمان به داخل ، جلوگیری به عمل می آورد.

کاربرد این سنگ آتشفشانی در تصفیه ی آب به این صورت است که با از بین بردن باکتری های مضر موجود در آب و نیز با جدا سازی لجن و جلبک هایی که در فاضلاب وجود دارند باعث تمیز و صاف شدن آب می شود.

پوکه معدنی

انواع پوکه :

پوکه معدنی نوع ها و گونه های متفاوتی دارد که به اختصار به آن ها اشاره خواهیم کرد و پوکه معدنی منتشلو تامین کننده این پوکه ها می باشد.

پوکه ی ماسه ای ( Sand pumice ) با اندازه ی 0 تا 5 میلی متری که دارد ، پر طرفدارترین و پر کاربردترین نوع پوکه است که در ایران کاربرد دارد و از آن در پر کردن کف ساختمان و شیب بندی استفاده می شود.

پوکه معدنی

پوکه ی نخودی اندازه ای معادل 5 تا 10 میلی متری دارد و بیشتر برای ساخت و تولید انواع بلوک بتنی به کار می رود.

پوکه معدنی

پوکه بادامی ( Almond pumice ) با اندازه ی 15 تا 30 میلی متری اش به همراه پوکه ی ماسه ای مناسب برای شیب بندی است.

پوکه معدنی

پوکه نوع فندقی ( Hazelnut Pumice ) نیز در حدود 5 تا 10 میلی متر اندازه دارد و می توان از آن در ساخت شیب استفاده نمود.فندقی به دلیل ظاهری که دارد و بسیار شبیه نوع نخودی است ، تعداد زیادی از افراد آن ها را با هم اشتباه می گیرند.

پوکه مخلوط ( Mixed pumice ) که 10 تا 30 میلی متر سایز دارد و اندازه ی بزرگی دارد ، آن را با سایر پوکه ها متمایز کرده است.همان گونه که از نامش پیداست مخلوطی از انواع پوکه است و با آن می توان فضاهای خالی مثل تونل و کف ساختمان را پر کرد. برای تهیه این پوکه میتوانید از پوکه معدنی منتشلو  خرید بفرمایید.

علاوه بر موارد گفته شده انواع پوکه معدنی شامل نوع صنعتی و پرلیت نیز می شود.

سخن آخر :

پوکه معدنی انواع مختلفی دارد و این تنوع زیادش به دلیل اندازه ها و وزن های متفاوتی است که دارند.

این سنگ معدنی با وزن کم و مقاومت بالایی که دارد بسیار محبوب و پر استفاده در زمینه های ساخت و ساز ساختمانی و کشاورزی و … شده است.

شما می توانید انواع پوکه معدنی قروه و هر نوع آن را که می خواهید از شرکت پوکه معدنی منتشلو ( بهترین بار ) با مناسب ترین قیمت خریداری نمایید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

پاسخ دهیدآدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند * نام شما