پوکه بادامی

نقد و بررسی پوکه بادامی :

پوکه بادامی یکی از انواع پوکه های معدنی است.

نام لاتین این پوکه Almond pumice می باشد و حاصل سرد شدن گدازه ها و مواد مذاب آتشفشانی است که از اعماق زمین به سطح آن آمده اند و پس از سرد شدن تشکیل پوکه داده اند.

در ادامه ویژگی ها و کاربردهای این نوع پوکه را در خدمت شما عزیزان به تفصیل شرح خواهیم داد.با بهترین بار همراه باشید.

خصوصیات و ویژگی ها :

پوکه باذامی دانه های سبکی هستند که هم چون سایر پوکه ها از مقاومت بالایی برخورداراند.تفاوتی که پوکه ها با هم دارند و راحت تر آن است که بر اساس آن دسته بندی شوند، سایز و اندازه ی دانه های آن هاست.

اندازه ی هر دانه ی این پوکه چیزی در حدود 15 تا 30 میلی متر است.

این سبک دانه ها وزنی کم دارند به گونه ای که اگر یک متر مکعب را از آن ها پر کنیم ، این یک متر مکعب تنها 500 تا 600 کیلوگرم وزن خواهد داشت.

بر روی سطح دانه های پوکه ی بادامی نشانه هایی از حباب های خالی و سرد شده را مشاهده می کنید،این اثار به معنای این هستند که این پوکه حرارت و فشار زیادی را تحمل کرده است و حاصل فعالیت آتشفشان می باشد.اما در مقایسه با دیگر پوکه ها نوع بادامی صاف تر و کمی یک دست تر است بنابراین مقدار آبی که توسط این پومیس در روزهای بارش جذب می شود خیلی کمتر خواهد بود و هر چه وزن پوکه های معدنی کمتر باشد از کیفیت بیشتری برخوردار خواهند بود.

پوکه بادامی

دیگر ویژگی ها :

از ویژگی های بازر پوکه باذامی همان گونه که قبل تر نیز به آن اشاره شد مقاومت و استحکام بالایی است که دارد و در مقابل وزن کم آن می باشد.

در نگاه اول به پوکه ی نخودی فکر خواهید کرد که بسیار شکننده است و به راحتی شکسته می شود اما بر خلاف تصور و فکر شما سنگی سخت است و به سادگی دچار شکست و خرد شدن نمی شود.بنا بر این ویژگی هایش از آن در کارهای زیادی استفاده می شود.

بادامی به نام های دیگری نیز خوانده می شود که این نام های دیگر عبارتند از :

پومیس بادامی سیاه ، سنگ پوکه بادامی سیاه ، پوکه سقف ، پوکه سقف زنی ، پومیس بادامی ، پوکه بادامی و … .

پوکه بادامی

کاربردها :

پوکه بادامی کاربردها و موارد استفاده ی زیادی دارد که به آن ها خواهیم پرداخت.

پومیس بادامی به دلیل سطح زبر و ناصاف و حفره های تو خالی که دارد و همچنین استحکام بالایش برای عایق بندی ساختمان در برابر حرارت و گرما و صدا ، می توان از آن درون دیوار و سقف استفاده کرد.

این نوع پوکه ی معدنی ، زمانی که تحت فشار و وزن بالا قرار بگیرید فضاهای خالی درونش فشرده و متراکم نمی شود و هیچ فرقی با قبلش نخواهد کرد ،پس از آن برای مواقع زلزله می توان استفاده نمود.

همچنین برای شیب بندی و کف سازی طبقات ساختمان ها ، ساخت و تولید بلوک سبک ، تولید بتن سبک سازه ای در ساختمان سازی به کار گرفته می شود.

پوکه بادامی

در زمینه ی راه سازی برای روسازی و یا بسترسازی ، ساخت تونل و سد سازی نقشی به سزا می تواند داشته باشد.

پوکه ی بادامی در حوزه ی کشاورزی مصرف دارد و به خاطر جنس و ظاهرش از آن برای رشد و نموی گیاهان می توان بهره برد و به عنوان خاک سبک و حفظ کننده ی رطوبت خاک درون گلدان و فضاهای سبز آپارتمانی استفاده کرد.

پومیس بادامی رد پایش در محیط زیست نیز مشاهده می شود و از آن به عنوان تصفیه کننده ی آب و فاضلاب به کار برده می شود.

سخن پایانی :

پوکه بادامی با عمر و ماندگاری بالای 100 ساله ای که دارد و خصوصیات و ویژگی های عالی اش امروزه موارد استفاده ی زیادی پیدا کرده است.

شما می توانید بهترین نوع پوکه ی بادامی را با بهترین و مناسب ترین قیمت از شرکت پوکه معدنی بهترین بار واقع در شهرستان قروه در استان کردستان خریداری نمایید و با صرف کمترین هزینه و زمان کم ، در هر کجای ایران که هستید آن را تحویل بگیرید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

پاسخ دهیدآدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند * نام شما