پوکه مخلوط

نقد و بررسی پوکه مخلوط :

پوکه مخلوط یکی از انواع پوکه معدنی است که همانند پوکه های دیگر حاصل فعالیت آتشفشان و سپس سرد شدن مواد مذابی آتشفشانی که از دل زمین به سطح آمده اند بوده و دارای ویژگی ها ، خصوصیات و کاربرد های فراوانی است که در ادامه ی بحث به آن ها خواهیم پرداخت.

پوکه مخلوط

سبک دانه ی مخلوط نام لاتینش Mixed pumice است و به پومیس هایی که اندازه ی ۱۰ تا ۳۰ میلی متری دارند گفته می شود و در مقایسه با سایر پوکه ها سایز بزرگتری داشته و با آن ها کمی فرق دارند.

این پوکه دارای رنگ های سیاه ، خاكستری و یا قهوه ای است.

وزن کم و مقاومت و استحکام بالا از ویژگی های پوکه معدنی به حساب می اید و نوع مخلوط نیز دارای همین خصوصیات است.زمانی که یک متر مکعب را از این پوکه پر کنیم این یک متر مکعب وزنی معادل 600 الی 700 کیلو گرم خواهد داشت.

Mixed pumice در اطراف کوه های آتشفشان دیده می شود و دارای سطحی متخلخل و حفره دار است.مواد موجود در این سنگ معدنی بیشتر آهک و آهن می باشد.

این نوع پوکه متناسب با نامی که دارد از مخلوط انواع پوکه ی معدنی تشکیل شده و شامل انواع مختلفی است و دسته بندی گوناگونی دارد.

پوکه مخلوط

انواع پوکه ی مخلوط :

پوکه مخلوط بسته به ترکیب دانه هایش طبقه بندی یا به عبارت دیگر دسته بندی می شود که عبارتند از :

پومیس مخلوط نوع نخودی – بادامی : این پوکه از ترکیب و مخلوط کردن نسبت های خاص و معین از پوکه ی نخودی با بادامی به وجود می اید.

پومیس مخلوط نوع بادامی – گردویی : سبک دانه ی ذکر شده از ترکیب و مخلوط شدن مقدار معینی از دو نوع پوکه ی بادامی و گردویی با هم حاصل می شود.این نوع ترکیب درشت ترین و بزرگ ترین پوکه ی مخلوط است که مصارف و کاربردهای گوناگونی دارد.

پوکه ی مخلوط نوع فندوقی – نخودی : بنا بر نوع نیاز و کاربردش دو نوع پوکه ی فندقی و نخودی را با هم ترکیب و قاطی کرده و نتیجه ی حاصل مخلوط فندوقی-نخودی خواهد شد.

پوکه ی نوع عدسی – ماسه ای ( پودری ) : این ترکیب همان گونه که از نامش مشخص و آشکار است مخلوطی از پوکه ی عدسی و پوکه ی ماسه ای است.

پوکه مخلوط

موارد استفاده و نوع کاربرد :

پوکه مخلوط موارد استفاده ی گوناگون و متعددی دارد و جزو بهترین مصالح برای ساخت شیلات ماهی قلم داد می شود.

ترکیب پومیس نخودی و بادامی به دلیل کیفیت بالایی که دارند برای شیب بندی ساختمان ها و سد سازی به کار گرفته می شوند.دلیل این کاربردشان این است که ترکیب آن ها با هم به عنوان عایق در برابر رطوبت و آب بوده و نمی گذارد آب به داخل ساختمان نفوذ کند.

نوع گردویی – بادامی برای شیب بندی پشت بام ساختمان ها استفاده دارد.

سبک دانه ی مخلوط فندقی – نخودی در کف سازی ساختمانی به کار می رود.اندازه ی فندقی و نخودی تقریبا با هم یکسان و برابر است اما در استحکام و مقاومت کمی با هم تفاوت دارند.

عدسی -ماسه ای نیز در ساخت بتن های سبک و ساخت انواع موزاییک و بلوک زنی و در کشاورزی به کار می رود.همچنین به دلیل رنگ روشنی که این نوع مخلوط دارد و وزن کمش گزینه ای عالی برای تولید بلوک های ساختمانی می باشد تا وزن سازه را کم کرده و در مقابل استحکام بالایی خواهد داشت.

پوکه مخلوط

سایر کاربردها :

پوکه مخلوط به طور کلی علاوه بر موارد گفته شده در بالا در زمینه های مختلف دیگری هم چون موارد زیر به کار می رود.

با ترکیب پومیس نخودی و ماسه ای چون سیمان کمتری برای موارد استفاده اش لازم دارد به صرفه تر خواهد بود.

از پومیس ترکیبی برای اضافه کردن به سیمان نیز استفاده می شود تا به عنوان عایق عامل کند و نیز استحکام ساه را بالا ببرد.

کاربرد دیگری که می توان به ان اشاره کرد به عنوان ساینده در مداد ، قلم مو و لوازم آرایشی است.

در زمینه ی کشاورزی از سبک دانه ی مخلوط به دلیل وجود آهک و آهن و مواد معدنی دیگری که دارد جهت زیر کشت و رشد گیاهان مورد استفاده قرار می گیرد و کمک شایانی به زمین های کشاورزی خواهد کرد.همچنین چون می تواند املاح معدنی را به خود جذب کند برای تصفیه ی آب و حوض های پرورش ماهی و شیلات رد پایش دیده می شود.

پوکه مخلوط

کلام پایانی :

پوکه مخلوط یکی از انواع پوکه های معدنی موجود است که دارای خاصیت و کاربردهای فراوانی می باشد و بسته به نوع ترکیب موادش کارایی مختص به خود را دارد.

شما می توانید جهت سفارش و خرید پوکه ی معدنی و هر نوع از آن ، با بهترین کیفیت و صرف مناسب ترین هزینه نسبت به سایر شرکت ها از طریق شرکت بهترین بار واقع در شهرستان قروه استان کردستان اقدام کرده و در اسرع وقت آن را در هر کجای ایران که باشید تحویل بگیرید.

 

قیمت و خرید انواع پوکه مخلوط با بهترین کیفیت از پوکه معدنی منتشلو واقع در قروه. شرکت بهترین بار ارائه دهنده ی بهترین نوع پوکه معدنی در ایران.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

پاسخ دهیدآدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند * نام شما